Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

30 Ağustos Zaferi Türk Milleti’nin bu coğrafyadaki ebediyetinin nişanesidir.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » 30 Ağustos Zaferi Türk Milleti’nin bu coğrafyadaki ebediyetinin nişanesidir.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü
dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, yayınladığı mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin bu coğrafyadaki ebediyetinin nişanesi olduğunu belirtti.

30 Ağustos zaferinin ardından Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği ile tüm dünyaya örnek olduğunu belirten İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Tarihimiz nice başarılarla doludur. Şanlı 30 Ağustos Zaferi de bu büyük başarılardan biridir. 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan ve her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz’un yıldönümünü milletçe ve beraberlik içerisinde büyük bir gururla anıyor, coşkuyla kutluyoruz.Bugün de, geçmişten aldığımız güç ve tüm dünyaya örnek olan birlik ve  beraberlik ruhumuz ile ülkemizde yaşanan zorlukları aşacağız. Eksiklikleri giderecek ve milletimiz ve geleceğimiz adına hep beraber daha güzel yarınlara  imza atacağız. Bu vesile ile  bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Mesajının son bölümünde Türk Silahlı Kuvvetleri gününü de kutlayan Örs, “Bugünün aynı zamanda “Türk Silahlı Kuvvetleri” günü olması 30 Ağustos’u bizler için daha da önemli kılmaktadır. Bu vesile ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde görev yapan tüm askerlerimizin, memurlarımızın ve kıymetli ailelerinin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; kendilerine sağlık , mutluluk ve esenlikler diliyorum.” ifadelerini kullandı.