Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Dernekpazarı ve Sürmene İlçe kongrelerini yaptık.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Dernekpazarı ve Sürmene İlçe kongrelerini yaptık.

İYİ Parti’de kongre takvimi başladı;  Dernekpazarı ve Sürmene kongreleri yapıldı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs beraberinde İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İl yönetimi kurulu üyeleri ve Meclis üyelerinden oluşan heyetle Dernekpazarı ve Sürmene İlçe kongrelerine katıldı.

Yapılan kongrelerde mevcut Dernekpazarı İlçe Başkanı Cevdet Cemal Cansız ve Sürmene İlçe Başkanı Güven Gürkan Malkoç tek liste ile yapılan kongrede yeniden Başkanlığa seçildiler.

Bir konuşma yapan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “İlçe kongrelerinin başlangıcını Dernekpazarı ve Sürmene’de yapıyoruz. Kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugüne değin görev yapmış bütün teşkilat mensuplarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde göreve talip olan ve seçilen İlçe başkanlarımız ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı tebrik eder; çalışmalarında başarılar dilerim.”dedi

Ülkenin İYİ Parti’ye her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu vurgulayan Örs, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İYİ Parti ülkenin ve milletin geleceği için yegane güçtür. Ülkemizin ve milletimizin partimize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu mesuliyetin farkında olmalı ve bunu çalışmalarımıza yansıtmalıyız. İYİ Parti Türk siyasetinde ‘değişmez’ sanılan kabulleri yıkmış, milletimizi iki kutup arasına sıkıştıran, konforlu siyasete nokta koymuştur. Yıllar sonra milletimize “Evet yapabiliriz” özgüvenini aşılamıştır. Hatırlayalıım; Geçmişte, “İYİ Parti kurulamaz, Kurulsa da Meclise giremez” diye algı yaptılar. Ne oldu? O algıyı yıktığımız gibi, ülkemiz ve milletimizin üzerine kara bulut gibi çöken çaresizliği de yıkacağız.”

Konuşmasının son bölümünde kongrelerin demokrasiye uygun şekilde yapıldığını belirten Milletvekili Hüseyin Örs, “Kongrelerimiz İYİ Parti’nin siyaset anlayışına uygun şekilde, demokratik olgunluk içerisinde geçmiştir. Delegemiz tercihini yapmıştır. Kongreye iştirak ederek oy kullanan delegelerimiz başta olmak üzere, salonu doldurarak gücümüzü, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyan dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kazanan İYİ Parti olmuştur.” dedi.