Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Her sağlıklı birey birer engelli adayıdır.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Her sağlıklı birey birer engelli adayıdır.


İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı, “Engelli vatandaşlarımıza vereceğimiz en önemli destek, onlara normal insanlar oldukları hissini yaşattırmaktır.” dedi.

Engelli vatandaşlarımız toplumla kaynaşma  hususunda sosyalleşme ile ilgili birçok sorun yaşamaktadır. Yaşanan bu sorunlar, engelli bireylerin içinde bulundukları toplumla bir bütünlük içinde yaşamalarını da bir hayli zorlaştırmaktadır. Bizlerin engeli olan vatandaşımız için vereceği en önemli destek onlara normal insanlar oldukları hissini yaşattırmaktır.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “Engelli vatandaşlarımızın sağlıkta, eğitimde, iş sahibi olmalarında ve ulaşımda karşılaştığı zorlukları ortadan kaldıracak şekilde yeni düzenlemeler yapılmalıdır. En büyük engel, ön yargıdır. O yüzden ön yargılardan uzak, kalıcı çözümlerle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmalıyız. İYİ Parti olarak tüm engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelli vatandaşlarımıza verilecek haklar bir lütuf değil, sosyal devlet anlayışıyla eşit yaşama hakkı kapsamında yapılması gerekenlerdir. Unutmayalım ki, her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. İdrak ettiğimiz Engelliler Haftası’nda toplumumuzda engeli bulunan bireylere yönelik duyarlılığın ve farkındalığın artmasını diliyorum.10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın toplum olarak birlik ve beraberlik içinde tüm engelleri aşacağımız, engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sunacağımız bir Türkiye’ye erişmek temennisi ile, tüm engellilerimize sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”