Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

İYİ Belediyecilik ayrıcalığını yaşatacağız.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » İYİ Belediyecilik ayrıcalığını yaşatacağız.

İYİ Parti İl Binasında düzenlenen toplantıya, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yavuz Kahraman, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantı, 31 Mart yerel seçimleri sonrası İYİ Partili Başkan ve Meclis üyeleri olarak yapılan ve yapılacak olan çalışmalar, belediye hizmetlerinin etkinliğini artırmak için bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, yapılacak çalışmaların usul ve esaslara uygunluğunu temin etmek, Trabzon’un şehir vizyonunu değerlendirmek amacıyla gerçekleştirildi.

Burada konuşma yapan  Milletvekili Örs,  “31 Mart seçimleri öncesi hep beraber çok koştuk, çok yorulduk. Milletin taktiri ile bugün azımsanmayacak bir sayı, sizlerin vasıtası ile İYİ Parti Belediyelerde temsil ediliyor. Yerel yönetimler toplum karşısında imtihandır. Başarılı ve güzel işlere imza atıp, iyi bir imaj yaratmak zorundayız. Sorumlu muhalefet anlayışı ile hareket edeceğiz. İktidar sahiplerinin yanlışlarını, eksiklerini bizlere yakışan bir lisan ile eleştireceğiz. İyiye de iyi diyeceğiz. Çünkü bizim isteklerimiz kamunun istekleridir.” dedi.

Vatandaşların İYİ Belediyecilik ile ayrıcalık yaşayacaklarını belirten İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “İYİ Parti’nin yerel demokrasi anlayışının temelini, demokratik mahalli idare, halka hizmet, adil ve eşit temsil, birlikte yönetim, siyasal sorumluluk, verimlilik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri oluşturmaktadır. Bu nedenle Kamu vicdanını kanatan imar yolsuzlukları, rant ve kent yağmacılığını önlemek, şehrimizin değer ve dinamiklerinden ödün vermeden toplumun yararına doğru ve etkili hizmet anlayışı ile hareket etmek adına hepimize büyük görevler düşmektedir. Türkiye’de ve Trabzon’da yapacağımız çalışmalar ile vatandaşlarımıza ‘İYİ Belediyecilik’ ayrıcalığını yaşatacağız.” dedi.