Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Kaşıkla verip, kepçeyle aldılar.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Kaşıkla verip, kepçeyle aldılar.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, yılın son gününde yapılan zamlara tepki gösterdi: “Kaşıkla verip, kepçeyle alıyorlar!” dedi.

Trabzon Milletvekili Örs, yaptığı açıklamada “Ak Parti iktidarı milletin üzerine kabus gibi çöktü! Peş peşe gelen zamlar, yeni yıla yeni umutlarla giren vatandaşın kabusu oldu. Elektrik, akaryakıt ve doğal gaz zamları peş peşe geldi. Vatandaş daha yeni yılın sabahında uyanmadan, saat 24:00’dan itibaren elektriğe korkunç zam geliyor. Yapılan zam oranları yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişiyor. Bu zamlar dar gelirliyi, memuru, emekliyi daha da yoksullaştıracak, esnafı, sanayiciyi, çiftçiyi canından bezdirecek zamlardır.” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs yaptığı açıklamada, asgari ücreti artışı ile bir nebze nefes alabilecek kesimlerin yapılan zamlarla hüsrana uğratıldığını belirterek “Türkiye yeni yıla elektrik, doğalgaz ve akaryakıta yapılan zamlarla girdi. Bu zamlar kötü yönetimin bir sonucudur. 2022 yılı için asgari ücrete yapılan artış, daha yeni yıla girmeden eridi gitti. Kaşıkla verip, kepçeyle alıyorlar! Ak Parti iktidarı, kendisine kaynak olarak yine vatandaşı seçti. Pandemi sürecinde kötü imtihan veren, esnafı perişan eden Ak Parti idaresi, kendi lüks hayatlarından feragat edeceklerine milleti hedef tahtasına oturttular. Zam üstüne zam yapmaya başladılar. Beceriksizliklerinin faturasını millete ödetmeye çalışıyorlar. Ak Parti sebep, zam sonuçtur!” ifadelerini kullandı.