Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Of ilçemizde hasar bilinenden daha fazla.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Of ilçemizde hasar bilinenden daha fazla.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, beraberinde İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve Of İlçe Başkanı Avni Karamustafaoğlu ile birlikte yoğun yağış sonrası sel ve heyelan felaketinin yaşandığı Of ilçesini ziyaret edip incelemelerde bulundu.

Yapmış olduğu ziyarette vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Örs, ardından yapılan çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Milletvekili Hüseyin Örs, “Yoğun yağış sonucu yaşanan sel baskını ve heyelan sonrası zarar gören vatandaşlarımızı ziyaret etmek ve tahribatı yerinde görmek üzere bugün Of ilçemizdeyiz. Bölgede birçok yerde heyelan nedeniyle ciddi hasarlar ve zararlar oluştu. Burada oluşan hasarların bilinenden daha fazla olduğunu gördük. Maalesef bir vatandaşımız heyelan sonucu hayatını kaybetmişti.Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Heyelan sonucu kapanan köy yolları ve elektrik kesintileri ile ilgili hayatın normale dönmesi adına gerekli çalışmalar yapılıyor. En kısa zamanda bu yaralar sarılacaktır. Bölgemizde son zamanlarda birçok noktada sel, heyelan ve afetle karşı karşıya kaldık. Araklı, Yomra, Sürmene, Beşikdüzü ve Köprübaşı ilçelerimizde yaşanan afetler hatırımızda. Bilindiği üzere bölgemiz yoğun yağış alan, sel baskını ve heyelan riskinin oldukça fazla olduğu bir bölge. Bu sebeple daha önce bölgede yaşanan ve yaşanması muhtemel felaketler ile ilgili gerekli önlemlerin alınması ve hasarların en aza indirilmesi amacıyla TBMM’ye araştırma önergesi ve ilgili bakanlıklara soru önergeleri verdik. Ne yazık ki dikkate alınmadı. Bunun için bundan sonra başka felaketlerin ve  acıların yaşanmaması adına gerekli tedbirler acilen alınmalı, bu gibi afetlerde oldukça fazla hasar gören ve can kaybı yaşanan bölgemizde gerçekçi, denetleyici ve somut adımlar atılmalıdır. Bunun yanında Felakette hasar gören vatandaşlarımızun zararları giderilmeli, ilgili belediyelere devlet desteği verilmelidir.” dedi.