Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Örs, Akçaabat Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Örs, Akçaabat Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, beraberinde İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır ve yöneticiler ile birlikte Akçaabat Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

Örs ve beraberindeki heyeti Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu karşıladı.

Yıldızlı mevkisinde yapılması planlanan kanalizasyon arıtma tesisi ve sahilden geçirilmesi planlanan yol başta olmak üzere Akçaabat ile ilgili bir çok sorunun görüşüldüğü ziyarette Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse konu ile ilgili TBMM’de yapmış olduğu konuşmalardan ve çalışmalardan ötürü İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs’e teşekkür etti.

Ziyarette bir açıklama yapan ve kanalizasyon arıtma tesisi ve deniz doldurularak yapılacak olan yol projesine karşı eleştirisini yineleyen Dr. Hüseyin Örs, “Sahilden geçirilmesi planlanan yol ve Sera Gölü Vadisi’nin tamamlayıcısı durumunda olan bölümde yapılmak istenen arıtma tesisi Akçaabat’ın sahillerini baltalamaktır. Akçaabat’ı ve Akçaabatlı’yı yok saymaktır.” dedi.

Konu ile ilgili TBMM’de Akçaabat’ın sesi olmaya çalıştığını söyleyen Örs, “Akçaabat Kent Konseyi, ilçenin sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve  gerçek manada  bir konsey olmanın hakkını veriyor. Bende bu şehrin milletvekili olarak Akçaabatlı hemşehrilerimin turizm alanı olarak planlanması gereken alanın deniz dolgusu ve arıtma tesisi yapılarak heba edilmesine karşı haklı talebini dile getirmeyi bir görev addettim. Konu ile ilgili Meclis kürsüsünden Akçaabatlı hemşerilerimin sesi olmaya çalıştım. Kanalizasyon arıtma tesisi ile ilgili 10 Mayıs’ta Çevre ve Şehircilik Bakanına soru önergesi verdim. Halen daha bakanlıktan bir cevap verilmedi. İnşallah bu yanlış kararlardan bir önce dönülür.” şeklinde konuştu.

Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse  İYİ  Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine günün anısına ‘Akçaabat Spor Tarihi’ adlı kitabı hediye etti.