Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Örs, engelli ailelerin çağrısına kayıtsız kalmadı.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Örs, engelli ailelerin çağrısına kayıtsız kalmadı.


İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yaşayan ve engelli çocukları için hem yerel yöneticilere hem de milletvekillerine çağrıda bulunan aileleri evlerinde ziyaret etti.

Ev ziyaretinde engelli çocukların ve ailelerinin yaşadıkları sorunları annelerinden dinleyen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs, “Engelli çocuğu olan ailelerin sorunlarını dinlemek, birinci ağızdan sorunların boyutu hakkında bilgi sahibi olmak için buradayım. İsteklerinizi hem yerel yöneticilerimiz nezdinde Trabzon’da hem de TBMM aracılıgıyla ülke gündemine taşımak için gerekenleri yapacağım.” dedi.

Engelli çocukların anneleri Tuğba İlarslan ve Fatma Çağlar ile görüşen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Engelli ve özel bakım gerektiren çocuklarımız ve aileleri için ilk olarak yerel yöneticilerimiz ile görüşerek ailelerin ve çocukların sorunlarını kendilerine ileteceğim. Onlarında bu konuda ellerinden geleni yapacaklarından hiç şüphem yok. Ailelerin çocuklarını belli günlerde bırakacakları ve bu süre içersinde kendi gündelik işlerini görmeye fırsat bulacakları bir merkez talepleri var. Bu merkez bazı illerimizde “mola evi” adı altında hizmete sokulmuş. Trabzon’da da böyle bir merkez hem Büyükşehir hem de ilçe belediyeleri bünyesinde açılabilir. Bu konuda vatandaşlarımız, hayırseverlerde katkıda bulunabilir. Trabzon’da birçok engelli çocuk ve bu çocukları nice zorluklara rağmen bakmaya çalışan, çocukları için beklentileri, talepleri olan aileler var. Bu ailelerin de terapilere ihtiyaçları var. Sağolsun Devletimiz engelli ailelerine maddi yardımda bulunuyor. Ama bu yardımın yetersiz oldügunu biliyoruz. Engelli çocuğu bulunan ailelerde anne ya da babaya iş imkanı sağlanması, bu konuda öncelik verilmesi, kontenjan sağlaması gerekir. Bu toplumsal bir sorundur. Bu soruna çare aramak da hepimizin görevidir. Bunun muhalefeti, iktidarı yok. Diğer partili arkadaşlarımızında bizimle aynı kanaatte olduğunu biliyorum. Ben de Trabzon Milletvekili olarak bu ailelerin ve çocukların sorunlarını TBMM’de dile getireceğim. İnşallah çocuklarımızın sıkıntılarının çözülmesi noktasında bizlerin de bir katkısı olur. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz.” dedi.