Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Ortamahalle yol projesi turizmi baltalamaktır.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Ortamahalle yol projesi turizmi baltalamaktır.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Akçaabat Ortamahalle’de incelemelerde bulundu, yapılan yol ve tünel ile ilgili açıklama yaptı, “Bu proje çevreye ve tarihe uygun bir proje değildir.” dedi.

Trabzon’un ve bölgenin markası durumunda olan Akçaabat Ortamahalle’de yapılan geçiş yolunun yama bir proje olduğunu söyleyen Örs, “Sanayinin olmadığı bölgemizde, özellikle Akçaabat İlçemizde turizm hem ekonomi hem de gelişme anlamında son derece önemlidir. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Ne yazık ki Ortamahalle’de tarihi evlerin hemen yanına geçiş yolu nedeniyle yapılan beton duvarlar ile tarih görmezden gelinmiştir. Turizm baltalanmıştır. Ortamahalle yol projesi, çevreye ve tarihe uygun bir proje değildir. Yerinde inceledik ve gördük ki aynı zamanda yetersizdir.” dedi.

Ortamahalle yol projesinin “yaptık oldu” anlayışının bir özeti olduğunu belirten İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Sit alanının sınırından geçen yol, beton duvarlar ve ucube tünel ile tarih zedelenmiştir. Trafiğe çözüm olsun diye yapılan bu proje bir yama projedir. Yaptık oldu anlayışının bir özeti durumundadır. Ayrıca uzun zamandır devam eden, iki yılda bitecek denilse de ne zaman biteceği belli olmayan bu yol ve tünelden, Akçaabatlı hemşerilerim şikâyetçidir. Her an bir trafik kazasına sebebiyet verebilecek bir durum sözkonusu burada. Ayrıca yayalar içinde adeta bir korku tüneli gibi. Biz hizmete karşı değiliz. Yol yapılsın, köprü yapılsın, tünel yapılsın. Ancak bunları yaparken şehrin değerleri, doğa ve tarihi dokusu dikkate alınmalıdır. Bölgenin ve bölgede yaşayan insanların hassasiyetleri gözardı edilmemelidir. Yapmış olmak için yapmak sadece ranta yol açar, hizmet anlamında çözüm olmaz.” dedi.