Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » Saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz Türk Milletinin mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülke ve millet adına büyük başarılara imza atmış, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olan Atatürk’ü anlamalı, anlatmalı; yaşadığı zorlukları ve verdiği mücadeleyi unutmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz. Milletimiz şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı sonsuza kadar korumaya kararlıdır. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir umutla ve daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”