Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

TIR şoförlerinin sorunları ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » TIR şoförlerinin sorunları ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Sarp Sınır Kapısı’nda…

Türkiye’nin Kafkas ülkelerine açılan kapısı Sarp Sınır Kapısında pandemiden dolayı Gürcistan’ın uyguladığı tedbirler nedeniyle Karadeniz Sahil Yolunda kilometrelerce tır kuyrukları oluştu, tır şoförleri mağdur oldu.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs, beraberinde İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman ile birlikte sınır kapısında yaşanan sorunlar nedeniyle oluşan tır kuyruklarında günlerce bekleyen tır şoförlerini ziyaret etti, sarp sınır kapısına giderek yetkililerden bilgi aldı.

Milletvekili Örs’ü UND Yönetim Kurulu üyesi Alişan Topaloğlu, Hopa TSO Yönetim kurulu üyesi Okan Poyraz, SS.08 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan yardımcısı Turan Yılmaz ve İYİ Parti Artvin İl Başkan yardımcısı Alaettin Karamert karşıladılar.

Burada bir açıklama yapan Örs, “Türkiye’den Gürcistan’a giriş yapmak için Arhavi’den başlayıp, Sarp sınır kapısına kadar uzanan yaklaşık 30 km. lik TIR kuyruğunda günlerce bekleyen, adım adım ilerleyen TIR şoförü kardeşlerimin çektiği sıkıntıları yerinde tespit etmek için buradayım. TIR şoförü arkadaşlarımızın mağduriyetleri oldukça büyük. Şoförlerimiz ülke ekonomisine katkı sunmak için çıktıkları bu yolda perişan oluyor. Kapıdan ne zaman geçecekleri belli değil. Sorunları bir hayli fazla. Çöp sorunu var, Banyo sorunu var, tuvalet  sorunu var, her şeyden önemlisi sınır kapısına gelseler bile kaç günde geçeceklerinin endişesi var.” dedi.

Şoförlerin yaşamış oldukları mağduriyetleri TBMM gündemine taşıyacağını belirten Örs, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Günlerce yollarda beklemek zorunda bırakılan tır şoförü vatandaşlarımızın “çağımız bilgisayar çağı ama hala ilkel bir bakış acısı ile bu sıkıntıları yaşıyoruz-bize yaşatıyorlar. Sesimizi lütfen yetkililere duyurun.” serzenişi haklı ve yerinde ancak ülkemizde bu tür sorunların yaşanması, çözüme kavuşturulamaması çok ilginç. Yetkililer bu durumdan habersiz midir? Tabi ki haberleri var ancak neden çözüm için bir adım atılmıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Devlet eliyle bu mağduriyet ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır.” 

Açıklamasının sonunda konunun takipçisi olacağını söyleyen İYİ Parti Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Hepinizin evi-eşi-çocuğu var, siz bir taraftan Ülkemiz ekonomisinin yükünü çekerken, diğer taraftan ailenizin de yükünü çekiyorsunuz. Kutsal bir görev ve sorumluluk ifa ediyorsunuz ama çektiğiniz eziyet ülkemize yakışmıyor. İnşallah bu sorunları TBMM gündemine taşıdığımızda bir çare ve çözüm üretilir. Özellikle nakliyecilerimizin sorunlarını dinledikçe ülkemiz adına üzüntü duydum. İnşallah bu sorunları sizlerle, ilgili sivil toplum örgütleri ile el ele vererek aşacağız. Tekrar buralara geleceğimi bilmenizi isterim.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman’da Vekil Örs’e ziyaretleri ve sorunlara karşı gösterdiği duyarlılık için tüm Yönetim Kurulu arkadaşları adına teşekkür etti.