Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

UEFA’nın kararı masa başı şampiyonluk engeldir.

Ana Sayfa » HABERLER » Haberler » UEFA’nın kararı masa başı şampiyonluk engeldir.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, UEFA’nın Trabzonspor hakkında verdiği men cezasını değerlendirdi “Bu karar şampiyonluk yolunda önümüze çıkartılan masa başı engelidir. Camia olarak kulübümüzün yanında olacağız, armamızın etrafında kenetleneceğiz ve hukuki süreci sonuna kadar kullanıp bu engeli de aşacağız” dedi.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) tarafından Bordo-Mavili kulübe verilen Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına ilişkin açıklamada bulunan Örs “Trabzonspor şu anda mali yapısı açısından 4 büyük kulüp arasında en iyi durumda olan kulüptür. Geçmişte yapılan borçlanmalar sonucunda ortaya çıkan mali krizin çözümüne yönelik ödeme yapılandırılması yapılmışken, Trabzonspor UEFA’nın finansal Fair Play kurallarına uygun transfer politikası izlemiş iken ve en önemlisi şampiyonluk yolunda en iddialı kulüp olarak yoluna devam ederken bu kararın alınması manidardır. Bu karar odaklandığımız şampiyonluk yolundaki azmimizi, inancımızı ve mücadelemizi kamçılayan bir karar olarak değerlendirilmeli ve sağduyu ile hareket etmeliyiz. Kulübümüzün yanındayız, gün Bordo-Mavi armamızın etrafında kenetlenme günüdür.” dedi.

Örs, bu karar ile sadece Trabzonspor’a değil Türk futboluna da darbe vurulmak istendiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye Futbol Federasyonu da bu süreçte sessiz kalmamalı, Trabzonspor’un yanında olduğunu dilek ve temennilerle değil, etkin bir şekilde ortaya koymalıdır. UEFA’daki temsilcimiz bu süreçte ne yapabilirdi ve ne yapmıştır? Bu konuda kamuoyundaki soru işaretleri giderilmelidir.”