Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Örs:”İçeriği ve Başlığı Farklı Teklif İle Neyi Amaçlıyorsunuz?”

Ana Sayfa » HABERLER » Konuşmalar » Örs:”İçeriği ve Başlığı Farklı Teklif İle Neyi Amaçlıyorsunuz?”

Muhatapları tarafından dile getirilemeyen, televizyonlarda, gazetelerde yer bulamayan, bir ekonomik kriz nedeniyle dara düşen, mağdur olan vatandaşlarımızın fatura yükünü hafifletmek, onlara ödeme kolaylığı sağlamak ve geçimlerini kolaylaştırmak varken, bu kanun teklifiyle kime hizmet edilmek istenmektedir? Öğretmenlerimiz, polislerimiz, hemşirelerimiz, memurlarımız ve pek çok kamu personelimiz 3600 ek gösterge beklerken bu kanun teklifindeki aceleniz niyedir? Kaçak elektrik konusunda susanlar, patronların vergilerini affedip vergi yükünü vatandaşa bindirenler, TRT payıyla fatura şişirenler, vatandaşlarımızın çektiği sorunları daha ne kadar görmezden geleceklerdir? “İtibardan tasarruf olmaz.” diyenlere sesleniyorum. Şirketleri geçtik, vatandaşlarımız dahi konkordato ilan etmeye başlarken daha ne kadar susacaksınız, daha ne kadar görmeyeceksiniz, daha ne kadar konuşmayacaksınız?

Değerli milletvekillerim, milletvekili olduğum Trabzon’da 2018 yılı itibarıyla, yani 2018’in 1 Ocağından 3 Aralık tarihine kadar 35.295 tane icra dosyası vardır. Yine, Trabzon ilimizde; 8’i Ortahisar, 1’i Maçka, 1’i Akçaabat olmak üzere 10 tane konkordato başvurusu vardır. Bunun anlamı şudur: Trabzon’daki esnaf, Sanayi Sitesindeki esnaf, Uzun sokaktaki esnaf, Kunduracılar’daki esnaf, daha önceden almış olduğu kredileri ödeyemediği için, bankaların haciz baskısıyla karşı karşıyadır.

Burada da içeriği ile başlığı farklı olan bu değişiklik teklifiyle siz neyi amaçlıyorsunuz? İcra ve iflas dosyalarında 20 milyon sınırına gelen ülkemizde vatandaşın, evine aş getirme derdi varken, üniversite mezunu gencin iş kaygısı varken, emeklinin ayın sonunu getirememe korkusu varken, çiftçinin ürünü beş para etmezken, emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaşımızın mağduriyeti gün gibi ortada dururken, kısaca, milletin derdi başkayken bu kanunu hazırlayanların derdi nedir acaba?

Değerli milletvekilleri, biz milletvekiliyiz, milletin vekiliyiz. Evine ekmek götüremeyenler, ekmeğini çöpten toplayanlar, değil ay sonunu ayın ortasını getiremeyenler, çoluğuna çocuğuna cep harçlığı veremeyenler, kirasını, faturalarını ödeyemeyenler, borcu borçla kapatanlar, kredi kartının asgarisini ödeyerek ev geçindirmeye çalışanlar, pazara sadece gece çıkacak hâle gelenler gözlerini Meclisimize dikmiş, kulaklarını bize vermiş, bir çözüm ve bir ses beklemektedir. Bu ses Gazi Meclisten yükselmeli; vatandaş, dermanını burada görmelidir.

Biz İYİ PARTİ olarak, yandaş kayırmayan, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, gençleri huzurlu ve mutlu, anne ve babaları çocuklarının gelecek kaygılarından kurtulmuş bir Türkiye için buradayız.