Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

FACEBOOKTA BİZ

Trabzon ile ilgili gizli bir ajandanız mı var?

Ana Sayfa » HABERLER » Konuşmalar » Trabzon ile ilgili gizli bir ajandanız mı var?

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, katıldığı sempozyumda Trabzonlular ile ilgili kullandığı sözler tepki çeken AK Partili Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu kürsüsünden sert tepki gösterdi.

2018 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifinin 4. Maddesi görüşmelerinde söz alan Hüseyin Örs, Başkan Yücel Yılmaz’a istifa çağrısı yaparak, “ya Türkiye’den özür dileyin ya da sorumluluğunu taşıyamadığınız o makamı işgal etmeyin.” dedi.

Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM Genel Kurulu’nda şu ifadeleri kullandı;

“TRABZONLU HEMŞERİLERİMİN HER ALANDA BAŞARILI OLMALARINDAN ÖVÜNÇ DUYUYORUM”

“Bugün yine bir AK Parti’li Belediye Başkanı ve Trabzon vakası yaşadık.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, katıldığı 2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu’nda aynen şöyle konuşuyor: “Makam sahibi olmak için ya imam-hatipli olacaksınız ya da Trabzonlu, bizim dönemimizde böyle.” diyor bu Başkan efendi. 
Trabzon milletvekili olarak Trabzonlu hemşerilerimin siyaset dahil olmak üzere her alanda başarılı olmalarından övünç duyduğumu belirtmek isterim. 

“TRABZONLULARI HEDEF GÖSTEREN AÇIKLAMALAR GİDEREK ARTIYOR”

Son zamanlarda ve özellikle AK Parti’ye mensup belediye başkanı ya da bürokratların her fırsatta Trabzonluları hedef gösteren açıklamaları giderek artmaktadır. Esenler Belediye Başkanı ile başlayan, Kahramanmaraş Belediye Başkanı ile devam eden bu zincire bugün de Balıkesir Belediye Başkanı eklenmiştir. Bu kürsüden hem Esenler Belediye Başkanına, hem Kahramanmaraş Belediye Başkanına gerekli tepkiyi göstermiş ve AK Parti yöneticisi arkadaşlarıma seslenerek “Belediye Başkanlarınızı Trabzon’la ilgili söyleyecekleri konusunda bir eğitim alın” demiştim.